کفش های مناسب قرارهای رسمی
  • کفش های مناسب قرارهای رسمی

  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۷

همه ما می‌دانیم که آقایان برخلاف خانم‌ها به دنبال ظاهر و زیبایی کفش نیستند و در بیشتر مواقع برای خرید کفش مردانه مجلسی اصلا به این نکته توجه‌ای ندارند که کفش باید با لباسشان ست شود و اصلا چه معیارهایی را باید برای خرید کفش مردانه رسمی در نظر داشته باشند. اما در این بین آقایانی هستند که حرف از خرید کفش مردانه رسمی به میان می‌آید تصور می‌کنند که کفش رسمی همان کفش چرم قهوه‌ای و یا مشکی است که در اکثر فروشگاه‌ها موجود است این موضوع صحت دارد اما تمام ماجرا به همین یک گزینه ختم نمی‌شود. مدل کفش مردانه و انتخاب آن یکی از دغدغه‌های مردان است وقتی جلوی ویترین فروشگاه کفش مردانه می‌ایستند، این که این بار باید سراغ کدام کفش بروند؟ یک مدل متفاوت با آنچه همیشه انتخاب می‌کنند یا یک کفشی شبیه آنچه همیشه انتخاب می‌کنند را بخرند؟ پس با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از معیارهای خرید کفش مردانه رسمی آشنا سازیم.

 کفش شما، اعتبار شما

شاید برایتان کم تعجب‌آور باشد اما مشهور است که می‌گویند در هر جمعی که وارد می‌شوید اولین چیزی که توجه‌ها را به خود جلب می‌کند کفش شما است. کفش، شخصیت و اعتبار شماست. کفش شما زودتر از هر چیزی خودش را نشان می‌دهد. زودتر از زبان شما شخصیت شما را تا حدی برای افراد حاضر مشخص می‌کند. بنابراین با این که موضوع کوچکی است اما این موضوع آن‌قدر مهم بود که تصمیم گرفتیم راهنمایی برای خرید کفش مردانه رسمی برای شما تهیه کنیم.

کفش مجلسی زنانه، کفش مجلسی مردانه، علی ویترین

چرا کفش رسمی می‌خرید؟

نکات و موارد مهمی وجود دارد که بهتر است هنگام خرید کفش مردانه رسمی آن‌ها را در نظر بگیرید. اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که اصلا چرا کفش رسمی می‌خرید؟ ممکن است دلایلی مختلفی برای هر کس وجود داشته باشد. برای هرکسی خرید کفش مردانه رسمی دلیل خاصی دارد توجه به این نکته‌ی مهم بسیار به دادتان خواهد رسید.

برای کجا می‌خواهید کفش مردانه رسمی را بپوشید؟

همیشه در ابتدا باید بدانید که اصلا این کفش را قصد داریم برای چه مجلسی  و یا حتی برای کجا قرار است بپوشید و یا اینکه قصد استفاده روزانه از آن کفش را دارید. چون در بسیاری موارد پیش آمده که آقایانی قصدشان از خرید کفش مردانه رسمی استفاده برای رفت و آمد‌های روزانه‌شان است. درست است که بخشی از انتخاب کفش به سلیقه شخصی ربط دارد. توجه به این نکته بسیار به شما در هنگام خرید کفش مردانه رسمی کمک خواهد نمود.

ست کردن کفش رسمی

شاید متعجب شوید که ست کردن کفش رسمی با لباسی که می‌پوشید بسیار در شیک بودنتان تاثیر خواهد داشت. ست کردن کفش رسمی ممکن است خیلی مهم باشد و کاملا تحت تاثیر نوع پوشش شما باشد. برای مثال اگر قصد دارید از شلوارهایی که دم پای تنگ دارند استفاده کنید، باید کفش رسمی شما کفی کوچکی داشته باشد و از کفش‌های بزرگ استفاده نکنید. همچنین بهتر است از کفش‌های استفاده شود که تا زیر قوزک پا را پوشش می‌دهند و نباید از قوزک پا بالاتر برود. نوع ترکیب کفش رسمی با این نوع شلوارها بسیار خاص است. اگر از کفش‌های بزرگ استفاده کنید اصلا نمای خوبی ندارد و بسیار بد جلوه می‌کند. اما اگر دوخت شلوار شما رسمی است پوشیدن کفش‌های بزرگ‌تر و با کفی‌های درشت مشکلی ندارد و می‌توانید به راحتی از هر مدلی استفاده کنید.

https://alivitrine.ir/asset/admin/content/big/2013c8f2eb5b526a2bd9e60cf528a6c7.jpg

توجه به جنس کفش مردانه رسمی

همه‌ی ما می‌دانیم که جنس چرم بهترین انتخاب برای خرید کفش مردانه رسمی است اما کفش‌های ورنی، اشبالت و جیر نیز در همین زمره قرار می‌گیرند و گاها در بسیاری موارد طرفداران بیشتری دارند. کفش‌های کلاسیک در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی وجود دارند. کفش‌های ورنی، اشبالت و جیر (نبوک) انواع مختلفی از کفش‌های رسمی هستند. اگر قصد دارید که از کفش‌های ورنی استفاده نمایید پیشنهاد می‌کنیم کمربند ست آن را نیز تهیه کرده و آن‌ها را باهم ترکیب کنید. اگر تنها یکی از آن‌ها را از جنس ورنی انتخاب کنید ممکن است نمای بسیار وحشتناکی ایجاد کند. البته در هنگام خرید کفش مردانه رسمی به این نکته نیز توجه فرمایید که کفش‌هایی که از جنس اشبالت و جیر تهیه شده‌اند با شلوارهای کتان ترکیب فوق‌العاده‌ای را تشکیل می‌دهند. البته بهتر است کفش‌های نبوک یا همان جیر را برای روز‌های بارانی انتخاب نکنید و از کفش‌هایی با جنس چرمی یا چرم اشبالت استفاده کنید.

در آخر ذکر این نکته لازم است که پوشیدن  و یا خرید هر مدل کفش مردانه رسمی کاملا بر اساس سلیقه افراد است و ممکن است هر کس از یک سبک خاص از کفش‌های مردانه رسمی استفاده کند. اما در هنگام خرید کفش مردانه رسمی توجه به نکات فوق به آقایان خوش‌سلیقه کمک خواهد نمود تا بهترین باشند.