سالنیخرید و فروش کفش سالنی یا کفش فوتسال نیز مانند خرید هر وسیله دیگری، نیاز به کسب اطلاعات اولیه و دانستن نکات لازم دارد. سایت علی ویترین این امکان را به شما می‌دهد تا جدیدترین کفش‌های ورزشی سالنی را مشاهده و مقایسه کنید و بتوانید به صورت آنلاین، مستقیم و عمده از فروشندگان و تولیدکنندگان این محصول، خریداری کنید.

همه چیز درباره کفش ورزشی سالنی یا کفش فوتسال

کفش ورزشی سالنی یا کفش فوتسال به لحاظ ساختاری، با کفش فوتبال متفاوت می‌باشد. کتانی فوتسال برعکس کتانی فوتبال فاقد هرگونه استوک (میخ) در زیر خود می‌باشند و زیره آن‌ها از مواد با دوام بیشتری ساخته شده‌اند.
کفش‌های ورزشی یک گزینه مهم برای انجام هر ورزشی است و مناسب با ورزش‌های گوناگون ساخته می‌شوند. هر ورزشی به تناسب با حرکات و مکانی که در آن ورزش انجام می‌شود، ویژگی‌های خاص خود را دارد. بازی فوتبال در زمین چمن نیاز به کفش‌های استوک دارد که زیر آن‌ها به اصطلاح میخ‌هایی تعبیه شده است. 
کفش فوتسال برای بازی در سالن تعبیه شده است. بازی در سالن نیازمند این موضوع است که کفش از ویژگی‌های به خصوصی بهره‌مند باشد. کفی این کفش‌ها باید چسبندگی معقولی داشته باشند تا در زمان بازی روی پارکت و کفی سالن لیز نخورند. این کفش‌ها معمولاً قابلیت استفاده برای خیابان و کفپوش‌های پارک‌ها را نیز دارا می‌باشد.

اجزای تشکیل دهنده کفش فوتسال

کفش فوتسال از اجزایی مانند: آستر، بند کفش، پنجه کفش، کلاهک سرپنجه کفش، رویه کفش، زیره کفش، پاشنه کفش (پنل)، طوق، زبانه کفش، کفی کفش، قالب زیره کفش، لایه میانی زیره کفش، محافظ پاشنه، پوسته خارجی زیره کفش و عاج کفش تشکیل شده است.

کفش سالنی، کفش فوتسال، علی ویترین، خرید عمده کفش سالنی، خرید عمده کفش فوتسال، خرید و فروش عمده کفش سالنی

 

ویژگی‌ها و استاندارهای کفش فوتسال:

 • مواد اولیه در کفش فوتسال:

کفش فوتسال معمولاً از جنس چرم و یا مخمل به دلیل افزایش قابلیت کنترل توپ ساخته می‌شود. بطور کلی از دو نوع چرم طبیعی و مصنوعی در ساخت کتانی‌های فوتسال استفاده می‌شود. مواد ساخته شده از چرم طبیعی قابل انعطاف‌تر و نرم‌تر از چرم مصنوعی می‌باشند و خیلی راحت به قالب پا در می‌آیند، ولی دوام کمتری در قیاس با چرم مصنوعی دارند. 

 • ایمن بودن کفش فوتسال:

یک کفش فوتسال خوب باید همیشه دارای زیره‌ای مقاوم در برابر لغزش باشد و باعث آسیب رساندن به پاهای شما نشود.

 • کاهش احتمال آسیب‌دیدگی مهمترین ویژگی کفش فوتسال:

کتانی‌های سالنی باید تا حد امکان از بروز آسیب‌دیدگی در ورزشکار جلوگیری نمایند. یک کتانی لغزنده سبب سرخوردن ورزشکار و همینطور پیچش پای ورزشکار در زمان ورزش می‌شود. بنابراین، یک کتانی سالنی خوب تا حد امکان باید از بروز آسیب‌دیدگی جلوگیری نماید.

 • پست بازیکن فوتسال:

سبک بازی و پست بازی ورزشکار نیز در انتخاب نوع کفش فوتسال تاثیر گذار می‌باشد. به عنوان نمونه افرادی که در خط حمله بازی می‌کنند، به دلیل این که تمرکز بیشتری بر روی گل زدن دارند، کتانی با رویه کفش مسطح و با بند کم را ترجیح می‌دهند. این مسئله همچنین سبب تسهیل در دریبل زدن حریف مقابل می شود. از سوی دیگر، بازیکنی که در خط دفاع بازی می‌کند، بدین دلیل که در مقابل حملات حریف و تغییر جهت‌ها و برخوردهای ناگهانی قرار می‌گیرد، کتانی با طول عمر و ساپورت بیشتر و همچنین یک کتانی مقاوم در برابر حرکت‌های عرضی را ترجیح می‌دهد. یک دروازه بان، به علت حرکت‌های عرضی زیاد در طول دروازه، یک کتانی مقاوم در برابر حرکت‌های عرضی را ترجیح می‌دهد.

 • قابلیت چسبندگی:

کفش فوتسال برخلاف کتانی فوتبال دارای یکی سطح مسطح با طرح‌های گوناگون می‌باشد تا قابلیت بازی بر روی سطوح مختلف از جمله پارکت را نیز دارا باشد. چنین کتانی‌هایی را می‌توان برای فعالیت‌های ورزشی خیابانی استفاده نمود. از آنجائی که فوتسال ورزشی سریع و پر تحرک می‌باشد، به گونه‌ای که باید بتوان حرکات گوناگون تکنیکی را در محیطی نسبتا کوچک انجام داد، بنابراین چسبندگی اینگونه از کفش‌ها از اهمیت بسیار زیادی بهره‌مند می باشد. البته باید این چسبندگی به میزانی باشد که بر روی انعطاف‌پذیری کفش تأثير منفی نگذارد.

 • سبکی و دوام بالا:

با توجه به سرعت بالای این ورزش، یک کفش سبک برای فوتسال، برترین انتخاب می‌باشد. عموما یک کفش فوتسال با کیفیت، وزنی در حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ گرم دارد. یک طرح زیبا که دارای قسمت‌های اضافی و به اصطلاح آپشن‌های بیش از حد نمی‌باشد برای این ورزش مناسب می‌باشد.

کفش سالنی، کفش فوتسال، علی ویترین، خرید عمده کفش سالنی، خرید عمده کفش فوتسال، خرید و فروش عمده کفش سالنی

 

 • امکان تنفس پاها:

با توجه به تحرک زیاد در ورزش فوتسال و احتمال تعریق پا در حین بازی، مسأله تنفس‌پذیری و تهویه کفش از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. عموما مواد سبک‌تر دارای قابلیت تهویه بهتری می‌باشند. برخی کفش فوتسال را نیز به منظور تهویه بهتر به صورت ساختار مشبک تولید می‌کنند.

 • اندازه مناسب:

هیچ وقت گمان نکنید که به علت داشتن بند بر روی کفش‌های ورزشی، می‌توانید این نوع از کتانی‌ها را یک سایز بزرگ‌تر از اندازه پای خود خریداری نمایید؛ چون در اینصورت تنها باعث افزایش احتمال آسیب‌دیدگی به پاهای خود خواهید شد. به همین دلیل در زمان خرید کفش فوتسال، به سایز آن توجه کنید.

 • افزایش سرعت:

فوتسال یک ورزش با سرعت بالا می‌باشد، از اینرو در این ورزش، توپ پیوسته با پا در تماس می‌باشد. یک کفش فوتسال خوب باید به ورزشکار این قابلیت را بدهد تا علاوه بر تغییر جهت سریع در زمان بازی، بتواند توپ را در یک فضای کوچک به گردش در بیاورد. باتوجه به این امر معمولا کفش‌های سالنی از موادی ساخته می‌شوند که قابلیت کنترل توپ را افزایش دهند. استفاده از چرم، جیر یا مخمل سبب افزایش قابلیت کنترل توپ توسط کفش‌های سالنی می‌شود.

 • قیمت:

باتوجه به تکنولوژی بکار رفته در ساخت و دیگر عوامل فنی دیگری که برای یک کتانی ورزشی بسیار مهم و دارای اهمیت است، باید بگوییم قیمت کفش فوتسال از چند صد هزار تومان آغاز و تا چند میلیون تومان نیز ادامه پیدا می‌کند و این تنها شما هستید که باید متناسب با بودجه و سطح بازی خود اقدام به خرید یک کفش ورزشی مناسب نمایید.

 • در دسترس بودن:

یکی دیگر از خصوصیات های یک کفش فوتسال خوب این است که در هر جایی در دسترس باشد. به طورمثال در ایران کتانی‌های برای سالن کپی شده از مدل‌های خارجی در حال تولید می‌باشند.